Aktualności

Sto lat dla Roberta Sieranta!

Dzisiaj 35. urodziny obchodzi Robert Sierant – wychowanek ŁKS-u i mistrz Europy do lat osiemnastu z 2001 roku.

Robert Sierant był ważną postacią zespołu, który na początku XXI wieku najpierw rywalizował na zapleczu ekstraklasy, a potem także w ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej urodzony 8 lipca 1982 roku zawodnik wystąpił w dwudziestu dwóch spotkaniach i strzelił jedną bramkę, ale trzeba pamiętać także o wielu spotkaniach w pierwszej (dawnej drugiej) lidze. To on zdobył z rzutu karnego gola na wagę utrzymania na zapleczu ekstraklasy w rozegranym 5 maja 2002 roku meczu z Lechem Poznań, który ełkaesiacy wygrali 2:1.

Robert Sierant w pierwszej drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego znajdował się w sumie przez jedenaście sezonów. Po raz ostatni – w sezonie 2014/2015, kiedy to „Rycerze Wiosny” po raz pierwszy występowali w trzeciej lidze.

Warto pamiętać również o tym, że piłkarz ma w dorobku srebrny medal Mistrzostw Europy U-16 (wywalczony w 1999 roku) oraz złoty medal Mistrzostw Europy U-18 (zdobyty w 2001 roku).

Robertowi życzymy zdrowia i spełnienia marzeń!