Sprawdź swoją wiedzę – quiz „Rycerze Wiosny”

Po jakim meczu, rozegranym w 1957 roku, redaktor Jerzy Zmarzlik z „Przeglądu Sportowego” nazwał piłkarzy ŁKS-u „Rycerzami Wiosny”?

Decydujący o mistrzostwie Polski mecz rozegrany w 1958 roku pomiędzy Górnikiem Zabrze a ŁKS-em, zakończył się wynikiem:

Który ze znanych piłkarzy ŁKS-u debiutował w naszym klubie w derbach na Widzewie rozegranych w pierwszy meczu rundy wiosennej?

W mistrzowskim dla ŁKS-u sezonie 1997/98 ełkaesiacy rozpoczęli rundę wiosenną od:

Który z piłkarzy ŁKS-u zdobył cztery gole w wygranym w 1957 roku 5:1 meczu z Górnikiem na wyjeździe, od którego to łodzian nazywa się „Rycerzami Wiosny”?

W zeszłym sezonie ŁKS pierwszy mecz na wiosnę na własnym stadionie wygrał 3:1. Rywalem „Rycerzy Wiosny” był wówczas zespół?

Który ze znanych piłkarzy ŁKS-u powrócił po latach do Łodzi wiosną 1998 roku i przyczynił się do wywalczenia przez ełkaesiaków drugiego mistrzostwa Polski w historii?

ŁKS wygrał w 1957 roku z Górnikiem Zabrze aż 5:1, a była to nie lada sztuka ponieważ tamtego dnia?

W jednym z sezonów rozegranych już w XXI wieku ŁKS zdołał pokonać na własnym stadionie wiosną aktualnego mistrza Polski. Był nim zespół?

Ostatnim wychowankiem, który zdobył dla ŁKS-u gola w meczu ekstraklasy jest?

Question 1 of 10