Aktualności

GKS Bełchatów pokonany

W piątym meczy kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego podopieczni trenera Marcina Pyrdoła pokonali drugoligowy GKS Bełchatów 2:1 po trafieniach Maksymiliana Rozwandowicza i Patryka Szymańskiego.

Ełkaesiacy rozpoczęli sparing od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie po składnej akcji Jakub Nowak zacentrował wprost na nogę Piotra Pyrdoła, który trafił w poprzeczkę bramki GKS-u. Łodzianie zdecydowanie przeważali co przekładało się na kolejne sytuacje. Uderzenia Jevhena Radionova oraz Maksymiliana Rozwandowicza był jednak niecelne. Dopiero w 35. minucie pod bramkę Przemysława Kazimierczaka zapędzili się gracze z Bełchatowa. Nasz golkiper wyszedł jednak zwycięsko z pojedynku sam na sam z napastnikiem „Brunatnych”. Decydujący cios na koniec pierwszej połowy mógł zadać Piotr Pyrdoł jednak ponownie chybił.

Druga połowa również rozpoczęła się od optycznej przewagi „Rycerzy Wiosny”. W 63. minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym mocnym uderzeniem popisał się Maksymilian Rozwandowicz. Piłka odbiła się jeszcze od gracza z Bełchatowa i wpadła do bramki obok kompletnie zmylonego golkipera GKS-u. Siedem minut później sprytem wykazał się Patryk Szymański, który przejął podanie bramkarza „biało-zielonych” do swojego kolegi i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później doszło do dość niespotykanej sytuacji. Grę z środka strzałem zdecydował się wznowić Marcin Krzywicki. Ku zaskoczeniu zgromadzonych na obiekcie przy ul. Minerskiej kibiców oraz naszego bramkarza Przemysława Kazimierczaka był on celny. Bełchatowianie po kontaktowym golu ruszyli do ataku jednak do końca meczu nie potrafili już przedrzeć się przez dobrze grającą defensywę ŁKS-u i zakończyło się ono zwycięstwem podopiecznych trenera Marcina Pyrdoła. W spotkaniu nie wystąpili narzekający ostatnio na drobne urazy Przemysław Kocot i Jakub Kostyrka oraz Michał Kołba, którym szkoleniowiec dał odpocząć.

Sparing, Łódź (ul. Minerska)

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 2:1 (0:0)

Bramki: Maksymilian Rozwandowicz (’63), Patryk Szymański (’70) – Marcin Krzywicki (’71)

Skład ŁKS: Przemysław Kazimierczak – Paweł Pyciak, Mariusz Cichowlas, Aleksander Ślęzak, Kamil Rozmus – Jakub Nowak, Mateusz Gamrot, Artur Golański, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Pyrdoł – Jevhen Radionov. W drugiej połowi grali również: Dawid Sarafiński, Kamil Juraszek, Patryk Bryła, Jan Sobociński, Damian Guzik, Damian Nowacki, Maksym Kowal, Łukasz Kopka i Patryk Szymański.