Udanie rozpocząć ligową wiosnę!

Meczem z Huraganem Wołomin piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zainaugurują wiosenne zmagania na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2.

Nie ulega wątpliwości, że na jutrzejsze spotkanie ełkaesiacy wybiegną w roli faworyta. Zespół przeciwnika „Rycerzy Wiosny” zajmuje obecnie 17. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Wołomina w rundzie jesiennej zanotowała 3 zwycięstwa, 2 remisy i aż 12 porażek. Huragan stracił dotychczas 40 bramek przy tylko 9 zdobytych golach. W przerwie zimowej do zespołu dołączyło sześciu piłkarzy, którzy mają pomóc w walce o utrzymanie. Najbardziej doświadczony z pozyskanych graczy to 29-letni obrońca Rafał Zaborowski, który ostatnio reprezentował barwy pierwszoligowego Znicza Pruszków.

Ełkaesiacy do pojedynku z Huraganem przygotowują się od poniedziałku. Dobrą informacją dla kibiców jest to, że we wtorek, środę oraz piątek podopieczni trenera Marcina Pyrdoła trenowali na boisku hybrydowym przy al. Unii. Czwartkowe zajęcia odbyły się na płycie głównej, która według zapewnień opiekujących się nią osób jest idealnie przygotowana do niedzielnych zawodów. Nie wiadomo, czy w kadrze meczowej znajdzie się etatowy napastnik biało-czerwono-białych oraz lider klasyfikacji strzelców grupy pierwszej trzeciej ligi Jewhen Radionow. Na tą chwilę nasz snajper narzeka na uraz stawu skokowego i to sztab medyczny zdecyduje czy Ukrainiec wybiegnie jutro na murawę. Na szczęście reszta zawodników jest w stu procentach przygotowana do walki o pierwsze wiosenne punkty. Meczową osiemnastkę szkoleniowiec łodzian poda po dzisiejszym porannym treningu.

Jutrzejsze spotkanie z Huraganem Wołomin rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. Wejściówki na mecz oraz karnety na rundę wiosenną w dniu meczu będzie można nabywać od godziny 10:00 w budynku kasowym.

Przewidywany skład ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Juraszek, Rozmus – Kostyrka, Rozwandowicz, Kocot, Bryła, Kopka – Kowal (Radionow)